İSTANBUL GÜVERCİN YETİŞTİRENLER BİRLİĞİ

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI

+2
kuscu6477
dolapcıosman
6 posters

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI Empty ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI

Mesaj tarafından dolapcıosman C.tesi Mayıs 02, 2009 5:31 pm

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI 31140727

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI 97810281

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI 61285782

dolapcıosman

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI Empty Geri: ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI

Mesaj tarafından kuscu6477 Ptsi Mayıs 04, 2009 8:09 am

aliosman bey maşallah kuşlarınız çok güzeller. ben uşaklıyım. bizlerde besliyoruz bu dolapçılardan. tabiki sizin oralardan gelme. hatta buralarda bunlara ıspartalı der çoğu arkadaşımız. ama şöyle bi sorunumuz var. çoğu başka kümeslere yıkılıp yakalanıyor. sizde tahmin edersinizki bir kuşçu için kötü bir durum. acaba yanlış yaptığımız bir şeymi var. hadi anaçlar alışmadı diyelim. aldığımız yavrulardada aynı sorunlar oldu. bizim beslediğimiz renklerde aynı bunlardan. şimdiden teşekürler.

kuscu6477

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI Empty Geri: ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI

Mesaj tarafından trakya59 Paz Mayıs 10, 2009 10:19 pm

Dolapçıların yakalanması konusunda ıspartalı kardeşimiz ne diyecek bilmiyorum.ama bende 4o tane dolapçı var.4-5 yıl önce Denizliden 2 çift dolapçı getirtmiştim.şimdi 4o tane oldu.bana göre çok akıllı kuşlar,ancak çok küçük yavruysa yani yeni yeni uçmaya başladıysa ancak yakalanır.birkaç defa çatıya inip çıksın bir daha kolay kolay yakalanmaz.heleki kart kuşlar hiç mümkün değil yakalanması,
saygılarımla

trakya59

Mesaj tarafından Tezcan Akınlı Ptsi Ekim 12, 2009 3:40 pm

Merhaba usaklı kardesım. Sız demışsınızkı benım ıspartadan gelen dolapcılarım var yakalanıyor demışsınız.Şımdı sızın besledıgınız usaklı yanı beyaz dolap almayan sıpopsuz kuşlarınız var havada saatlerce ucarlar pekı sızın bu kuşlarınızdan hıc tutulan olmuyormu.Muhakkak kı tutuluyor o yuzden bıraz da hatayı kendımızde arayalım .Sızler dolapcının hakkını verın ınankı yuzunuzu guldurur bırde tabııkı dolapcının damarı neslı bellı olması gerekır. Ben sıze denızlıde beslenen dolapcılardan gondereyım.Bakın dolapcı tutuluyormu ıyı gunler saygılar

Tezcan Akınlı

ISPARTADAN ALİ OSMANIN DOLAPCILARI Empty kuş havada balık tavada

Mesaj tarafından kuscu6477 Salı Ekim 13, 2009 1:45 pm

tezcan kardeşim merhaba. dediğiniz gibi hatamız varmı diye düşündüm. bunun için 2 hafta önce bi kaç arkadaşımıda alıp ıspartaya gittim. yaklaşık 6 yada 7 kümes gezdim. bu sorunlarımı onlarada anlatım. sağolsunlar çok yardımcı oldular. bazı arkadaşlar güzel oyun seyrettirdiler. yakalanma olayları oralardada oluyormuş. fakat önemli olanın yakalanmayan iyi damar kuş bulup onu beslemek olduğunu söylediler. özellikle ekrem cengiz isimli bi büyüğümüz bize gerçekten şow seyrettirdi. her ne kadar onun kuşlarından satın alamasakta onunda tanıdığı bi kaç kümesten kuş aldık. dedikleri tavsiyeleride yanımıza alıp döndük. bakalım önümüzdeki günlerde daha net olarak anlayıcağız hata bizdemi yoksa beslediğimiz kuşlardamı. denizli kuşlarınıda iyi bilirim. gerçekten ırklarına sahip çıkan bir şehirsiniz. orada da ayakkabıcı bi abimiz kuş seyrettirmişti. umarım bir gün sizinlede tanışmak nasip olur. iyi günler, kendinize iyi bakın......................

kuscu6477

Mesaj tarafından BARIŞ ÇOLAK Çarş. Kas. 25, 2009 2:31 pm

SEVGİLİ UŞAKLI ARKADAŞIM GÜZEL SÖYLEMİŞSİN DOLAPCIDA ÖNCE SADAKAT ARARIZ TABİKİ YANIN DA VASIFLARINIDA ARARIZ ALİ OSMAN ARKADAŞIMIZIN KOYDUĞU RESİMLERDEKİ KUŞLARI YAKINDAN BİLİR VEDE HAVADA SEYRETMİŞLİĞİM VARDIR GAYET İYİ PERFORMANSLI KUŞLARDIR BİRDE EKREM CENGİZ ABİMİZDEN BAHSETMİŞSİN İSTANBULDA OTURMAMA RAMEN ISPARTAYA DEFALARCA GİTİM BU ZİYARETLERİMDE EKREM ABİMİZİ ZİYARET ETTİM DİYE BİLİRİMKİ ISPARTADA DOLAPCI KUŞUNA GÖNÜL VERENLERİN BAŞINDA GELİR BİRDE GERCEK ANLAMDA DOLAPCI KUŞUNU İYİ TANIR VE BİLİR TABİ ISPARTADA BAHSEDİLECEK OKADAR DEĞERLİ ABİLERİMİZ VARKİ BUNLARIN BAŞINDA EKREM ABİ .SİGORTACI İSMAİL,TAYİR, ALİ OSMAN,FANTOM MURATDİYE SIRALIYA BİLİRİZ BENİM DOLAPCI KUŞUNA BAKIŞIMA COK YARDIMCI VEDE FAYDALI OLMUŞ ABİLERİMDİR KENDİLERİNE ÇOK TEŞEKÜR EDERİM..

BARIŞ ÇOLAK

Mesaj tarafından EYÜPLÜ Cuma Kas. 19, 2010 5:26 pm

ali osman bey en alttaki resmin sol alt köşede bir kefçil (patlıcan rengi hakim ) görüyorum bunu hangi renk kuşlardan üretiyorsunuz yazarsanız memnun olurum. EYÜPLÜ - 532 253 90 14 ben siyah ile kırmızı veya çilli kırmızılardan üretiyorum.
EYÜPLÜ
EYÜPLÜ

Mesaj tarafından EYÜPLÜ Cuma Kas. 19, 2010 5:28 pm

en alttaki resmin sağ alt köşesindeki kırmızının yanındaki de kefçile benziyor.
EYÜPLÜ
EYÜPLÜ

- Similar topics