İSTANBUL GÜVERCİN YETİŞTİRENLER BİRLİĞİ

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

selam ben ali hakan

3 posters

selam ben ali hakan Empty selam ben ali hakan

Mesaj tarafından ali hakan Cuma Mayıs 01, 2009 5:31 pm

Selam dostlar . Çocukluğum da (6 yaşında) başlayan bu merak yaşım şimdiler de 41 oldu da hala alevi sönmek bilmedi.bursa oynarları ile başladım derken kelebek oldu kümeslerim sonra milakat(biz öyle deriz) filibe selanik ve sonunda mahallemize yeni taşınan oldukça içine kapanık bir arkadaşın garip kuşları... evet bunlar garip ti bizim kuşlarımız gibi değil di dikine takla ile kalkıp takla ile iner di. Mardin kuşu ile tanışmam ve her gece hayallerim de benim de mardin beslediğim rüyalar ile sonun da edindim ve bu mardin oyun kuşunu laiki ile kendimi kandırmadan ama avutarak yıllarca besledim .laf aramızda ölene kadar da havada kuşum olur kanısın da yım.şimdi mesleğimden dolayı yer değiştiriyorum bu dert olarak düşündüğüm konu aslın da pek çoğunuza göre avantaj getirdi bana.her yörede kuş tanıdım her yerde kuş uçurdum ama şim di öyle bir bela buldum ki atmaca denen ne yapsak boş.atmaca yuvası kırklareli.bizim oyun kuşunun yatık olduğu tüy zamanı ve yumurta zamanı bu atmacalar tarlalarda ama gel gör ki eylül ekim dedin mi şehir üstü yapıyor lar ..serin havada rahat rahat kuş uçurmamızı engelliyor.bir de adettir ya gelir de en güzelini alır derler.şimdi ken dimi şebap, miro , şıhselli(panda),balkafa basık öntepe miski ve sabuni lere verdim. yani artık kostüm de kostüm oldu...
şimdi anlıyorum ki yıllarca amaç değil araç dediğimiz bu kuşlarımız sayesin de her memleketten dostlar ile tanışmak mümkün oluyor..siteyi kuran ve şu an işletimine katkısı olan tüm dostlara saygı ve sevgilerimi iletirim..benim de sitenize ve tüm üye arkadaşlara en ufak bir faydam olacaksa bundan çok büyük haz duyarım..DOSTÇAKALIN.....
ali hakan
ali hakan

selam ben ali hakan Empty Geri: selam ben ali hakan

Mesaj tarafından Dumanlı73 C.tesi Mayıs 02, 2009 10:28 am

AS Ali abi ben kusculardan Kuşçu Eşref.
Dumanlı73
Dumanlı73

Mesaj tarafından ali hakan C.tesi Mayıs 02, 2009 11:37 am

selam değerli dostum...yeni olan bu site içinde sizn de bulunmanız ve destek verdiğinizi görmek çok güzel..görüşmek dileğiyle esen kalın...
ali hakan
ali hakan

selam ben ali hakan Empty ARAMIZA HOŞGELDİN

Mesaj tarafından Admin Salı Mayıs 05, 2009 6:38 pm

SEVGİLİ GÜVERCİN SEVER ARKADAŞIM ARAMIZA HOŞGELDİN PAYLAŞIMLARINI BEKLİYORUZ..

Admin
Admin

Mesaj tarafından ali hakan Salı Mayıs 05, 2009 11:29 pm

selam değerli dostum..teşekkürler güzel bir site inşallah giderek dahada güzel olması temennisi ile..
ali hakan
ali hakan

- Similar topics